تبلیغات
ریاضی راهنمایی(طلایه داران) - سوالات ریاضی.......

سوالات ریاضی.......

چهارشنبه 13 آبان 1388 12:38 ق.ظ

نویسنده : سعید فلاحی
ارسال شده در: سوالات ریاضی ،

مجموعه ای از سوالات ریاضی

ادامه ......

(100*101)/2

تعدادی گاو در یک گله وجود دارندگاوها یا سفیدند یا سیاهند یا خاکستری همچنین گاوها دو نوع شیری و گوشتی هستنددر ضمن گاوها از سه نژاد مختلف هستند دست کم چند تا از این گاوها را انتخاب کنیم تا مطمین شویم در میان آنها سه گاو همرنگ وهم نوع وهم نژاد وجود داشته باشد
1را با 99 جمع می کنیم.
2را با 98 جمع می کنیم.
...
49 را با 51 جمع می کنیم.

سوال 1 : صفحه شطرنج چند مربع دارد؟؟؟

سوال 2 : در یک مسابقه دو میدانی از نفر دوم جلو می زنید نفر چندم می شوید؟؟؟

سوال 3 : در یک قرعه کشی برنده می شوید ، دوست دارید نیم کیلو تمام سکه را می خواهید یا یک کیلو نیم سکه را ؟؟؟


100+50+100*49

ادامه.........

پدرام و حسن در کنار استخر خالی راه می رفتند این استخر دو شیر برای پر کردن داشتن در این لحظه پدرام از حسن پرسید: من چندین بار زمان پر شدن این استخر را بوسیله شیرهای آن اندازه گرفته‌ام. اگر با شیر اول این استخر پر شود 3 ساعت طول می‌کشد. اگر با شیر دوم این استخر پر شود 2 ساعت حسن گفت اگر با دو تا شیر همزمان باز شوند چقدر طول می‌کشد. پدرام این زمان را حساب نکرده بود. آیا شما می‌توانید جواب حسن را بدهید؟


سوال دوم

دو مرد دارای یک کوزه پر هشت گالنی از روغن و همچنین دو کوزه خالی به ترتیب با ظرفیتهای پنج و سه گالن است. ساده ترین راه برای اینکه روغن را بین خود به تساوی تقسیم کنند، چیست؟


سوال سوم

گرگی ، بزی و کلمی در یک سمت ساحل رودخانه هستند. قایقرانی می‌خواهد آنها را به طرف دیگر ببرد. اما چون قایقش کوچک است او می‌تواند تنها یکی از آنها را حمل کند به دلایلی روشن ، گرگ و بز ، بز و کلم ، را نمی‌توان بدون محافظ رها کرد. چطوری قایقران آنها را از رودخانه عبور خواهد داد؟


سوال چهارم

ده جعبه هم وزن داریم که داخل هر کدام 10 مهره هم وزن گرفته شده ، وزن همه مهره 1 می‌باشد مگر از جعبه‌ها که وزن مهره‌هایش همگی 0.9 می‌باشند. آیا می‌توانید تنها با یک بار اندازه گیری مشخص کنید در کدام جعبه این مهرهای سبکتر قرار دارند؟!


سوال پنجم

از بین گروهی از میوه‌جات ، سیب و موز 15 سیب خورده می‌شوند در نتیجه دو موز کنار هر سیب باقی می‌ماند. سپس 45 موز خورده می‌شود، دیده می‌شود در کنار موز 5 سیب قرار دارد؟


سوال ششم: می توایند جایزه بزرگ در نظر بگیرید!

فرض کنید A مجموعه ای متشکل n2 نقطه در صفحه باشد که هیچ سه تای آنها هم خط نیستند. فرض کنید n تا از آنها به رنگ قرمز و n تای دیگر به رنگ آبی رنگ آمیز شده باشند. حکم زیر را ثابت با رد کنید n پاره خط راست وجود دارند که هیچ دوتای آنها نقطه مشترکی ندارند و در سر هر یک از پاره خطها نقطه‌هایی از A با رنگهای متفاوت‌اند؟


سوال هفتم: سوال ویژه

یک موتور سوار در یک مسابقه مسیری به طول شش کیلومتر را در 6 دقیقه طی می‌کند. ثابت کنید که او در قسمتی از مسیر ، دقیقا در 1 دقیقه 1 کیلومتر را طی کرده است؟

    عدد بعدی چیست؟؟؟؟                                            «2,16,162,1024,…..»
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 23 مرداد 1390 07:17 ب.ظ